
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 8.75 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.5 mm |
| Packaging | Tube |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | Adjustable (Fixed) |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Logic Type | CMOS |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 260 ns |
| Propagation Delay | 260 ns |
| Logic Function | Shift Register |
| Number of Inputs | 2 |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Direction(Counting Sequence) | Unidirectional |
| Number of Input Lines | 2 |
| Number of Output Lines | 8 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 months ago) |
| Function | Serial to Parallel |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25050
Ext.Price$0.25050
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25050 | $0.25050 |
| 10 | $0.18039 | $1.80390 |
| 50 | $0.16720 | $8.36000 |
| 100 | $0.15497 | $15.49700 |
| 500 | $0.14364 | $71.82000 |
| 1000 | $0.13314 | $133.14000 |
| 3000 | $0.12340 | $370.20000 |
| 5000 | $0.11438 | $571.90000 |
| 10000 | $0.10601 | $1060.10000 |
